Rychlé půjčky na směnku

Rychlé půjčky na směnku

Půjčit si dnes rychle peníze, zejména nižší částky, není už zas až takový problém. Ale zejména tehdy, nevyhovuje-li vám systém tzv. mikropůjček a raději byste něco tradičnějšího – půjčku, kterou budete splácet po částech delší dobu, můžete svou pozici seriózního dlužníka významně podpořit svou ochotou podepsat směnku.

Proč a k čemu?

Směnka je pro věřitele určitou jistotou, že se se svými penězi shledá, a to dokonce i v případě, kdy se dlužník rozhodne stávkovat a platit přestane. Získat na základě směnky, samozřejmě jen takové, která obsahuje všechny právní náležitosti, exekuční výměr, je mnohem jednodušší než bez ní. Tak proto. Dlužník, už jen tím, že je ochoten podepsat, se staví do příznivého světla. Ukazuje, že nemá žádné postranní nekalé úmysly, že má předsevzetí a dobrý úmysl skutečně splácet a zaplatit, co si vypůjčil.

Směnka vše urychlí

A právě ve světle tohoto dobrého úmyslu je na něj pohlíženo. Jestliže jste ochotni podepsat směnku, většinou nebývá problém nalézt věřitele, který vám ochotně a také rychle půjčí potřebnou sumu. Samozřejmě přiměřenou vaší finanční situaci. Ostatně směnka nepatří k podmínkám půjčky, o kterých lze diskutovat. Buďto ji poskytovatel vyžaduje – ať už automaticky nebo za určitých podmínek – nebo ne. A přes to, jak se lidově praví, nejede vlak. Nepodepíšete, nedostanete a nikdo se s vámi dál nebude bavit. Jediný autogram mění v okamžení vše.

Kdy si dát na směnku pozor

Směnku však rozhodně nelze brát na lehkou váhu. Neuváženě podepsaná směnka vás může přivést do velice ošemetné situace. Proto rozhodně nelze, přes všechny „dobré“ důvody, na které si jen vzpomenete, doporučit nechávat podepsanou směnku (zejména bianco směnku, kde si částku i datum vyplní v případě potřeby věřitel sám) v rukou osob, které nemůžete poctít naprostou důvěrou. Rychlé půjčky na směnku vás mohou zachránit před spoustou potíží, ale prázdná směnka s vaším podpisem vás může do ještě větších potíží velice snadno dostat!