Půjčky v hotovosti

Hotovostní půjčka ihned

Půjčka na směnku

Půjčka na směnku

Toto slovo používáme v našem slovníku častěji a častěji. Už malé dítě ví, co to je půjčka. Půjčka je něco, co si můžeme půjčit, ale také i to, že to musíme vrátit. Půjčka nám alespoň na chvíli pomůže zbavit se těžké finanční situaci, ale i to, že se mi můžeme něco dobrého, kvalitního dopřát.

Směnka je obchodovatelný cenný papír, který má dvojí charakter a to: platební nebo zajišťovací. Směnka představuje nejjednodušší a velice pružný, rychlý způsob, jak získat potřebný  úvěr, nebo si zajistit určitou peněžitou pohledávku Směnky běžně využívají podnikatelé, banky, ale mohou dobře posloužit i běžným občanům, kteří si potřebují pokrýt své drobné úvěry.  Je to jakási jistota, že se vám peníze vrátí nazpět, ale i to, že je můžete rychle získat.

Nejčastěji, kdy si běžný občan bere půjčku na směnku, je platební charakter. Jeho smyslem je to, aby se dlužná částka opravdu v daném termínu splatila. Dlužník se svým podpisem zavazuje k tomu, že zaplatí majiteli, nebo třetí osobě v určitý den, místě, dlužnou částku. Na co si dát pozor při vystavení směnky.

Je to její formální stránka. Je důležité si přečíst to, co je tam vlastně napsáno a v případě nesouhlasu, se domluvit na její opravě, či změně.

Musí být vždy sepsána písemně, nikoliv ústně a musí mít jasně daný výčet údajů tak, aby byla směnka právoplatná. Co musí obsahovat směnka?

  • jasné označení, že se jedná o směnku
  • bezpodmínečný příkaz zaplatit dlužnou částku
  • částka (může být napsána jak číslicemi, tak slovně)
  • jméno dlužníka a jeho adresu
  • kdy bude směnka zaplacena (jeho délka není stanovena zákonem)
  • místo, kde bude splacena
  • jméno, komu bude vyplacena dlužná částka
  • datum a místo vystavení směnky
  • podpis jak dlužníka, tak toho, kdo vystavuje směnku

Není důležité na jakém papíře je směnka vystavena, ať už je to kousek papíru, či tácku, nebo ubrousku, vždy je důležité to, co musí jasně obsahovat a musí to být čitelné.

One thought on “Půjčka na směnku

  1. Prosím kdo půjčí na směnku 60000tisíc splátka měsíčně 4000kč nemám čím ručit jsi na MD tak kdo pomůže půjčit jsu z třebíče kontakt je 704486106 děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

R
y
c
h
l
a

p
u
j
c
k
a